به نام آفریدگار دانش.

سخنی با دبیران ، اولیا و دانش آموزان عزیز:

گروه آموزشی واله از ابتدای سال ۱۳۸۲ با تشکیل کلاس‌های آموزشی جهت آمادگی برای شرکت در آزمون‌های ورودی مراکز و مدارس استعداد‌های درخشان (تیزهوشان) شروع به کار کرده است و با مجوز رسمی از وزارت محترم آموزش و پرورش و نیز ثبت مؤسسه آموزشی فرهنگی واله فعالیت خود را رسما با نام واله آغاز نمود.

این مؤسسه به عنوان اولین و برترین مرکز تخصصی سنجش و شکوفایی استعدادهای برتر با قدرت ، پا به عرصه تعلیم و تربیت کشور نهاد و در اندک زمانی مورد استقبال جامعه آموزشی ، فرهنگی و انتشاراتی قرار گرفت.

یکی از مهم‌ترین خدمات آموزشی مؤسسه آموزشی فرهنگی واله برگزاری آزمون‌های آزمایشی منظم ، ویژه کلیه مقاطع دبستان (دوره اول و دوم)، متوسطه (دوره اول) در سراسر کشور می‌باشد.

از اهداف برگزاری آزمون‌ها می‌توان به بررسی عملکرد کوتاه مدت دانش آموز ، رفع ایرادات علمی ، کاهش اضظراب جهت شرکت در آزمون‌های اصلی ، بالا بردن سرعت برای حل سؤالات و جلوگیری از شتباهات رایج داوطلبان در هنگام پاسخگویی به سؤالات و ... اشاره نمود.

یکی از مهمترین ویژگی‌های آزمون‌های آزمایشی واله ، برگزاری هم‌ زمان با جامعه آماری بالادر سطح کشور می‌باشد که کارنامه‌های ارایه شده به صورت کشوری در موعد مقرر به دست کلیه دانش آموزان در سراسر ایران می‌رسد.

لازم به ذکر است مؤسسه واله به جهت استفاده عموم دانش آموزان از آزمون‌های آزمایشی این مرکز ، آزمون‌های خود را در 2 بخش به شرح ذیل برگزار می‌نماید:

  1. آزمون‌های آدم برفی (ویژه عموم دانش آموزان)
  2. آزمون‌های دلفین (ویژه تیزهوشان)

این دفترچه شامل بودجه‌بندی آزمون‌های آدم برفی می‌باشد که ویژگی بارز آن به شرح ذیل می‌باشد:

آزمون‌های آدم برفی در سطح کتاب‌های درسی و کاملا مطابق با بودجه‌بندی آموزش و پرورش می‌باشند. این آزمون‌ها برای مقاطع دبستان (دوره‌های اول و دوم) و متوسطه (دوره اول) با هدف کلی سنجش عملکرد دانش آموزان و مقایسه نتایج حاصل شده تهیه و تدوین شده است.شایان ذکر است برای تقویت روحیه تحقیق ، تفکر ، ابتکار و خلاقیت در دانش آموزان و آمادگی آنان برای شرکت در آزمون‌های مدارس برتر و تیزهوشان ۲۰ درصد از سوالات دروس ادبیات فارسی ، ریاضی و علوم تجربی به صورت پیشرفته طراحی می‌شوند که دانش آموزان می‌توانند برای پاسخ‌گویی به این سؤالات از مجموعه کتاب‌های واله به ویژه سری کتاب‌های «به‌روش» و «دلفین» استفاده نمایند.

سخن پایانی :

در پایان از دانش آموزان عزیز خواهش مندیم جهت پیشرفت تحصیلی و کسب نتیجه مطلوب در طول سال تحصیلی به طور منظم و مداوم در این آزمون‌ها شرکت نمایند؛ تا بدین وسیله شاهد پیشرفت چشمگیر خود در سطوح مختلف درسی باشند. دانش آموزان عزیز می‌توانند برای یادگیری عمیق مطالب از مجموعه کتاب‌های واله که در بخش منابع اطلاعاتی معرفی شده‌اند ، استفاده نمایند.

با آرزوی توفیق و پیروزی برای تمام نونهالان و دانش آموزان این مرز و بوم.

علی واله - مدیر عامل